+421 915 530 555 info@dddental.sk

Čeľustno – ortopedická, ortodontická liečba

Čeľustná ortopédia je odbor zubného lekárstva, ktorý sa zameriava na prevenciu, diagnostiku a terapiu anomálneho postavenia zubov čeľuste a sánky.

V našej ambulancii sa venujeme terapii čeľustno-ortopedických anomálií u detí aj dospelých. Na liečbu používame fixné aparáty kovové, estetické ako aj snímateľné aparáty, tzv. "neviditeľné strojčeky". Používame najnovšiu technológiu a snažíme sa ušiť liečbu pacientovi na mieru.

 


iTero®

Digitálna stomatológia sa posunula dopredu vďaka technológii iTero®. Náš vnútroústny skener namiesto manuálnych odtlačkov vytvára rýchle a presné 3D obrázky Vašich zubov, ktoré slúžia na vytvorenie Vášho liečebného plánu. Výhodou iTero skeneru je možnosť zhotovenia vizualizácie očakávaného postavenia zubov po liečbe neviditeľným aparátom Invisalign.


Invisalign

Invisalign predstavuje snímateľné plastové dlahy, ktoré slúžia na vyrovnávanie zubov.
Staňte sa pacientom Invisalignu a uvidíte svoj nový úsmev ešte pred začiatkom liečby, vďaka našej technológii ClinCheck®, ktorá digitálne zmapuje celú Vašu cestu liečbou Invisalignom.Vďaka našim špičkovým digitálnym nástrojom na plánovanie liečby Vám postačia krátke a väčšinou neinvazívne návštevy. Dlahy sú vyrobené na mieru s cieľom postupne posúvať Vaše zuby.


Aké sú výhody Invisalignu?

  • Estetika  - dlahy (tzv. fólie) sú takmer neviditeľné
  • Hygiena – dlahy majú snímateľný charakter, to znamená, že si ich počas liečby môžete vybrať z úst. Vyberajú sa za účelom dentálnej hygieny a tak isto na jedlo
  • Krátky čas návštevy v ambulancii - na rozdiel od fixných aparátov, nie je nutné dlahy upravovať alebo aktivovať, znamená to, že vo väčšine prípadov strávite menej času v ambulancii
  • Materiál – fólie sú zhotovené z hladkého materiálu, ktorý nedráždi ďasná ani sliznicu pier


Fixný aparát

Ide o aparát, ktorý je pevne fixovaný na zuby. Súčasťou fixného aparátu sú -  zámky, krúžky a oblúky, ktoré nám pomáhajú docieliť želaný pohyb zubov.

U fixných aparátov je nevyhnutné:

  • Dodržiavať zvýšenú ústnu hygienu
  • Dostaviť sa pravidelne na kontrolu (väčšinou v 5 týždňových intervaloch)
  • Zmeniť stravovacie návyky

Galéria

 

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO