+421 915 530 555 info@dddental.sk

Protetické ošetrenie - zhotovenie zubnej náhrady

Protetická stomatológia sa zaoberá nahrádzaním chýbajúcich zubov resp. celého chrupu. Najdôležitejšou úlohou protetiky je obnoviť žuvaciu schopnosť pacienta, ako aj funkciu estetickú, ktorá je mnohokrát pre pacienta z psychologického hľadiska mimoriadne dôležitá.

Protetické zubné náhrady, ktoré zhotovujeme v našej ambulancii sú fixné a snímateľné.

Zhotovenie snímaťeľnej náhrady magnetickým spojom

 


Zubné korunky a mostíky

Fixná protetika – tu patria zubné korunky a mostíky. Korunky sa zhotovujú vtedy, ak korunková časť zuba (teda tá, ktorá je viditeľná v ústach) je tak oslabená, že nie je dostatočne mechanicky odolná voči žuvacím silám. Najčastejšie sa jedná o mŕtve (preliečené) zuby, ktoré sú veľmi krehké a lámavé, alebo ak je defekt zuba bežnou výplňou neošetriteľný. Zubná korunka tak plní ochrannú funkciu. Častokrát k nám pacient prichádza, lebo nie je spokojný s estetikou svojich zubov (najčastejšie sa jedná o predné zuby v línii úsmevu), aj vtedy je možné zhotoviť fixné korunky na zlepšenie estetiky úsmevu.

Korunky sa zhotovujú z rôznych materiálov, najčastejšie sú to kovokeramické, alebo celokeramické systémy.
Kovokeramické korunky pozostávajú z tenkého kovového plášťa, ktorý tesne prilieha na zub a na ktorý sa nanáša vrstvou porcelánu vo farbe zubov pacienta. Sú plne estetické, pretože porcelán pokrýva kovový plášť v celom rozsahu.

Celokeramické korunky nemajú kovový plášť a spĺňajú vysoký estetický nadštandard. Nemajú kovovú vrstvu a vďaka tomu pôsobia prirodzene. To ich robí veľmi žiadanými, hlavne pri rekonštrukcii predných zubov chrupu.
Mostíky sú náhrady ktoré už nahrádzajú i stratené zuby v zubnom oblúku pričom sú pevne nasadené na zvyšných zuboch a ponúkajú široké spektrum riešenia defektov chrupu. Môžu byť vyrábané z rovnakých materiálov ako korunky.

 

Snímateľné zubné náhrady

Snímateľná protetika ponúka riešenie pre bezzubých pacientov, alebo pacientov so zvyškovým chrupom. Sú to vyberateľné náhrady celkové, alebo čiastočné. Aj tu veda pokročila. Okrem klasických živicových ponúkame aj technologicky modernejšie Flexite náhrady, ktoré sa vyznačujú tým, že sú veľmi ľahké, estetické a majú dlhšiu životnosť. Flexite - čiastočne snímateľné náhrady nemajú spony (teda drôtiky, ktorými sú prichytávané o zuby pacienta) a nepoškodzujú zvyškový chrup.

Galéria

 

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO

PRED

PO