+421 55 622 7900 info@dddental.sk

"V posledných desaťročiach sa priam raketovou rýchlosťou rozvíja veda o zubných implantátoch - implantológia."
MUDr. JOZEF IVANČO, CSc.


Čo je vlastne implantát ?
Je to náhrada koreňa zuba zavedená do kosti čeľuste alebo sánky. Umožňuje pacientovi nahradiť stratu jedného, alebo aj všetkých zubov, a to všetko bez poškodenia vedľajších zubov brúsením. Ponúka vlastné zuby aj v situáciách, kde konvenčná protetika dáva možnosť „ vyberacích " zubov ( snímateľná náhrada).

Implantologická liečba pozostáva z dvoch fáz.
Prvá je chirurgická - zavedenie implantátu do kosti. Po vhojení, čo znamená pevné zrastenie povrchu implantátu s kosťou, prichádza na rad druhá fáza – protetická – nasadenie porcelánovej korunky.

Zavedenie zubného implantátu sa vykonáva v lokálnej, alebo zvodovej anestézii pri plnom vedomí pacienta. Implantáty sú valcovitého tvaru a sú titánové. Titán je materiál výborne tolerovaný ľudským telom (organizmom). Vhojovanie trvá rôzne dlhú dobu (približne 2 – 6 mesiacov), všetko závisí od množstva a kvality kosti pacienta. Dôležitá je teda ponuka kosti, podľa ktorej volíme individuálny prístup k pacientovi. Ak je potrebné, kosť dopĺňame – augmentácia). Ďalším zákrokom pre vytvorenie dostatočného miesta pre zavedenie implantátu je sinus lift.

Pri vyšetrení sa zvážia všetky spomenuté náležitosti a pacientovi sa ponúkne optimálny liečebný plán. Po vhojení implantátu pokračujeme definitívnym protetickým ošetrením.

 

Pred

Po

Pred

Po

Pred

Po

 

2000+

Spokojných pacientov

25000+

Ošetrení

22+

Rokov skúseností